Одржано стручно предавање „Изокренута учионица теорија и пракса“

Након двогодишње паузе, Центар за иновације и развој курикулума Факултета педагошких наука у Јагодини је, у сарадњи са Школском управом Јагодина, Друштвом учитеља Јагодина и ОШ „Рада Миљковић“ из Јагодине, поново покренуо активност одржавања стручних скупова „Примери добре праксе“. Тако је у четвртак, 23. децембра 2021. године, у онлајн формату, одржано стручно предавање проф. др Оливере Цекић Јовановић о теми „Изокренута учионица у теорији и пракси.“ Скуп су отворили проф. др Душан Ристановић, руководилац Центра и проф. др Виолета Јовановић, декан Факултета, а завршне речи су дали Иван Миловановић, предесдник Друштва учитеља Јагодина и Снежана Васиљевић, представница ОШ „Рада Миљковић“. Интересовање просветних радника за тему је било велико, присуствовало је преко две стотине учитеља, наставника, стручних сарадника и директора школа. Реакције на предавање професорке Оливере Цекић Јовановић су биле изразито позитивне, па је најављено да ће се о сличној теми говорити и у мају 2022. године. У плану је да тај скуп буде акредитован код Завода за унапређивање образовања и васпитања, а очекује се још веће учешће просветних радника из целе Србије.