Отворене пријаве за Студије Холокауста

Центар за студије сећања при Универзитету у Крагујевцу и академске 2022/2023. године организује курсеве у оквиру програма Студија Холокауста.

Позивамо студенте различитих профила основних, мастер и докторских академских студија Универзитета у Крагујевцу да у академској 2022/2023. години искористе ову значајну прилику и да у организацији Центра за студије сећања похађају бесплатне курсеве у оквиру Студија Холокауста.

Предавања се одржавају у просторијама Универзитета у Крагујевцу, а за студенте који не буду у могућности да физички присуствују, приступ предавањима биће омогућен путем конференцијских алата. У зависности од епидемиолошке ситуације, постоји могућност преласка на онлајн режим рада.

Курсеви који су понуђени у оквиру Студија Холокауста пружају студентима теоријске и емпиријске увиде у суштине и недостатке културних политика у домену културе сећања и политика заборава, дајући им могућност да развију критичко мишљење, аналитичке вештине, те вештине заговарања и писања препорука. Студенти ће добити могућност да дискутују различите концепте студија Холокауста и студија сећања, и да сами развију своје идеје за нове политике и праксе културних и едукативних установа (музеја, места сећања, школских установа, јавних комеморација, итд.) Посебно ће бити у центру пажње начин памћења локалне заједнице и њени инструменти медијације, укључујући и дигитално сећање. Овако конципиране студије постојале би као такве први пут у Србији, а од несумњивог је значаја што се оне покрећу у Крагујевцу јер оваквом делатношћу Крагујевац се са својом историјом у двадесетом веку мапира као место сећања.

Студентима који буду похађали курсеве, остварени резултати ће сходно  Правилнику о вредновању ваннаставних активности студената бити унети у додатку дипломи под ознаком Центра за студије сећања. Студенти добијају сертификате Центра о одслушаним/положеним испитима, тј. курсевима на крају сваког семестра.

Сви заинтересовани студенти могу да се пријаве за курсеве преко google упитника.

Студенти се могу пријавити на све курсеве који их интересују – нема ограничења у броју, али молимо студенте да се пријаве за курсеве које ће и слушати како бисмо оптимално организовали наставу.

За сва питања можете нам се обратити мејлом на centarzastudijesecanja@gmail.com Заинтересовани могу добити и силабусе у пуној верзији.

Предавања за зимски семестар почињу у интервалу од прве недеље до треће недеље октобра месеца – могуће је и накнадно пријављивање.

Надамо се да ћете се пријавити и да ћемо испунити Ваша очекивања и интересовања.

Преглед курсева и наставника по семестрима