ОТВОРЕНА ИЗЛОЖБА ЛИКОВНИХ РАДОВА СТУДЕНАТА ФАКУЛТЕТА ПЕДАГОШКИХ НАУКА У ЈАГОДИНИ

Нову излагачку сезону у галерији Факултета педагошких наука у Јагодини отварамо изложбом ликовних радова студената нашег факултета. Представљени су радови настали у оквиру предмета Ликовне технике (предметни наставник, доц. др Миа Арсенијевић), који студенти похађају на трећој (учитељи), односно четвртој години основних студија (предшколски васпитачи). У протеклом семестру настава на предмету је реализована онлајн, уз пружену могућност студентима да уживо долазе на консултације.
Факултет педагошких наука у Јагодини издваја се од других педагошких факултета у земљи по броју часова намењених реализацији предмета из области Ликовне уметности са методиком, и посебно по броју изборних предмета из области ликовне уметности које нуди својим студентима.
Током протеклих година показало се да велико интересовање студената за избор и похађање ових предмета није тек резултат ‘бежања’ од књиге и класичних начина спремања и полагања испита, већ препозната шанса да се отисну у свет лепог, уметности, ликовног истраживања и стварања.
Квалитет ликовне продукције наших студената на високом је нивоу, а говори у прилог томе да студенти уживају у ликовним задацима који су пред њих постављени, и улажу знатан труд како би на исте одговорили.