МУЗЕЈИ КАО МЕСТА УЧЕЊА И ИНСПИРАЦИЈЕ

Студенти четврте године са студијског програма Предшколски васпитач, представили су јавности радове настале кроз сарадњу Факултета педагошких наука у Јагодини и музеја широм Србије, у оквиру предмета Методички практикум ликовног васпитања.

Они су кроз практичан рад под стручним вођством асистенткиње Јоване Ђорђевић, истраживали могућности повезивања васпитно-образовне праксе са музејима као местима за стицање искуства и знања деце предшколског узраста.

Овај облик рада, између осталог је настао као одговор на услове факултетског рада у пост-ковид ситуацији када студентима није било могуће да своје испитне обавезе реализују у непосредној интеракцији са децом.

Студенти су имали могућности, уз срдачну сарадњу музеја широм Србије, да продубе своја искуства и прошире своја знања о методама, облицима и средствима рада који се

могу примењивати у развијању васпитно-образовне праксе.

Посебно нам је задовољство да одабране студентске радове из овог циклуса представимо јавности у недељи манифестације МУЗЕЈИ ЗА 10, којом се управо и промовише улога музеја

у друштву.

Лидија Цојкић, Музеј у Пожаревцу:

Јована Весић, Карађорђев музеј:

Марија Миленковић, Народни музеј у Краљеву:

Маша Панов, Музеј рударства и металургије:

Сандра Грујић и Милена Јанковић, Завичајни музеј у Јагодини:

Милица Петровић и Невена Вуловић, Народни музеј у Младеновцу: