ЛИКОВНА КОЛОНИЈА ЗА ДЕЦУ ПРЕДШКОЛСКОГ УЗРАСТА НА ФАКУЛТЕТУ ПЕДАГОШКИХ НАУКА

На Факултету педагошких наука у Јагодини, од 18. до 20. маја биће одржана ликовна колонија за децу предшколског узраста.
Ова ликовна колонија је проистекла из рада Центра за подршку наставницима у раду са даровитим ученицима Факултета педагошких наука у Јагодини. Осмишљена је и организована са циљем да се деци предшколског узраста која показују даровитост у ликовном изразу, омогуће услови за упознавање са новим и комплекснијим ликовним процедурама, као и да се додатно утиче на развој њихових способности у овој области.
Међу учесницима је десеторо деце предшколског узраста која су на основу тестирања у оквиру педагошког истраживања, препозната као даровита за ликовно изражавање и која ће се током трајања ликовних радионица упознати са различитим поступцима уметности графике.
Аутори и реализатори ликовне колоније су мср Јована Ђорђевић, асистент и др Милош Ђорђевић, доцент на групи предмета из области ликовне уметности са методиком.
У реализацији активности учествују и студенти четврте године Факултета педагошких наука у Јагодини, са студијског програма Предшколски васпитач.