УЧИТЕЉ МОЖЕ БИТИ НАСТАВНИК ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА

Област учења и наставе енглеског језика на раном узрасту већ неколико деценија се убрзано развија широм света, а у 21. веку сведоци смо глобалног тренда да учење енглеског као страног језика почиње од првог дана редовног образовања у основној школи, или чак на предшколском узрасту.

Fakultet pedagoških nauka u Jagodini prati inovacije u obrazovanju, kao i obrazovne promene u Srbiji, pa je još pre 15 godina omogućio svojim studentima na smeru Učitelj da posle druge godine studija biraju i pohađaju modul Engleski jezik. Ovaj program priprema buduće učitelje da izvode nastavu engleskog jezika na mlađem uzrastu, kao i da realizuju bilingvalnu razrednu nastavu u obrazovnim institucijama širom zemlje.

Факултет може да се похвали изузетним резултатима својих бивших студената који су завршили модул Енглески језик и раде као учитељи или наставници енглеског језика у интернационалним школама где реализују програме као што је IB програм на International School of Nanshan, Shenzhen, Кина, bilingvalni програм у школи “Руђер Бошковић”, предшколски билингвални програми у школи “Bejza” у Београду и у приватним предшколским установама у Србији, као и онлајн програми наставе енглеског језика на раном узрасту бројних компанија широм света.

Језичке компетенције које наши студенти стичу на модулу Енглески језик омогућиле су најуспешнијима и да наставе студије на иностраним универзитетима, па је тако један од бивших студената са модула добио стипендију и сада похађа мастер студије педагогије на факултету Hamilton Lugar School of Global and International Studies у Индијани, Сједињене Државе.

Сви наши некадашњи студенти су спремни да са вама поделе своја искуства у вези са за студирањем на Факултету падагошких наука у Јагодини, где су, како сами тврде, стекли кључне компетенције неопходне да започну тако захтевне каријере и да остваре своје највеће професионалне снове.

Више инфромација о овој теми можете добити на вебсајту Факултета: https://pefja.kg.ac.rs/alumni/