ДОКУМЕНТАРНИ ФИЛМ О ФАКУЛТЕТУ “КО УЧИ УЧИТЕЉЕ“ РЕПРИЗНО ПРИКАЗАН НА ПРВОМ КАНАЛУ РТС-А

Документарни филм о Факултету педагошких наука у Јагодини, у режији Микија Андрића, данас је репризно приказан на првом каналу Радио-телевизије Србије.

У овом остварењу, о богатој традицији, али и о изазовима и могућностима савременог школовања учитеља и васпитача на Факултету педагошких наука у Јагодини, говорили су декан и продекани, као и бројне угледне личности из јавног живота.

Погледајте искуства и сећања некадашњих ђака Учитељске школе у Јагодини која је прерасла у Факултет педагошких наука, и подсетите се како је наш факултет изгледао пре неколико година, када је овај филм сниман, оком камере.

Филм “Ко учи учитеље“ доводи у тачку укрштаја прошлост и садашњост, пружајући могућност гледаоцима да у пуном светлу сагледају образовну установу у којој образовање учитеља и васпитача траје више од једног века.