СТРУЧНА ПРАКСА КАО ПУТ ДО НАЈБОЉИХ ПОСЛОВА

Четворо студената Факултета педагошких наука у Јагодини, део своје стручне праксе обавило је у Центру за креативну едукацију „Кућа знања“ у Београду у периоду од 11. до 15. марта 2019.

Током дана проведених у овом центру, наши студенти са студијског програма Учитељ, имали су прилику да раде са ученицима од 1. до 5. разреда основне школе. Тиме су добили и нову димензију учитељског позива јер су учествовали у реализацији ваннаставних активности за децу која у ову установу долазе пре или после часова редовне наставе.

Студенти су индивидуално радили са децом, осмишљавали и реализовали креативне и едукативне радионице, припремали ученике за такмичења, а у сарадњи са ментором организовали обилазак музеја „Никола Тесла“ и обиласке других институција попут Народне библиотеке Србије.

То је свакако била и одлична прилика да руководиоцима ове приватне образовне установе која се налази у срцу Београда на Врачару, представе знања и компетенције које су стекли на нашем факултету, и тиме себи отворе могућности за стално запослење.