Конкурс за Студентску летњу стручну праксу у августу 2019.

Студентска летња стручна пракса
Универзитета у Крагујевцу и  Града Крагујевца 2019.
Конкурс за Студентску летњу стручну праксу у августу 2019.

Драги студенти Универзитета у Крагујевцу,

Студентски парламент Универзитета у Крагујевцу и Центар за развој каријере и саветовање студената вас позивају да се пријавите за Студентску летњу стручну праксу у августу 2019. у установама и предузећима чији је оснивач Град Крагујевац.

Конкурс за Студентску летњу стручну праксу у сарадњи Универзитета у Крагујевцу и Града Крагујевца реализује се 7. годину заредом, а на конкурс се могу пријавити студенти завршних година основних академских, интегрисаних академских и мастер академских студија.

Према исказаним потребама установа и предузећа обухваћеним овим Конкурсом,  за праксу се могу пријавити студенти завршних година основних, интегрисаних  или  мастер  академских студија следећих факултета у саставу Универзитета у Крагујевцу: Економски факултет, Правни факултет, Филолошко-уметнички факултет, Природно-математички факултет, Факултет инжењерских наука, Факултет медицинских наука, Факултет педагошких наука у Јагодини и Педагошки факултет у Ужицу.

Потребна документа за пријаву:

1. Пријавни формулар
  2. CV на српском језику
  3. Мотивационо писмо
  4. Потврда са факултета да сте уписани у завршну годину студија основних академских, интегрисаних академских студија  или  мастер  академских студија. У потврди мора бити наведена просечна оцена остварена у току студија, досадашње трајање студија, као и број пренетих испита.

Рок за пријаву: 25. јул 2019. године (до 15 часова)

Кандидати који испуњавају наведене услове пријавну документацију могу доставити путем имејла razvojkarijere@kg.ac.rs (са напоменом: пријава за СЛСП ГРАД_август 2019),  или је донети лично у Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Крагујевцу – Јована Цвијића бб, зграда Ректората (између Правног и Економског факултета), 2. спрат, радним данима од 8 до 16 часова.

НАПОМЕНЕ:

• Заинтересовани студенти се могу пријавити за највише две позиције. Комисија за селекцију кандидата ће настојати да изађе у сусрет исказаним жељама кандидата, али коначан распоред по институцијама биће дефинисан у складу са бројем расположивих места.
  • Кандидати ће бити обавештени о резултатима конкурса путем електронске поште.
  • Сви кандидати ће имати ментора.
  • У зависности од потреба институције у којој се обавља пракса, кандидат ће на пракси проводити од 4 до 8 сати дневно.
  • Сви одабрани кандидати ће по успешном завршетку стручне праксе добити одговарајућу потврду.
  • Сви учесници стручне праксе су у обавези да по завршетку праксе доставе извештај о обављеној стручној пракси (по обрасцу који доставља Центар за развој каријере).
  • Учесници конкурса који су Ромске националности или студенти са инвалидитетом о томе достављају одговарајуће потврде.

Уколико имате питања или недоумица, можете нас контактирати путем имејла, телефона или лично у просторијама Центра:

Центар за развој каријере и саветовање студената
Универзитета у Крагујевцу
Јована Цвијића бб.