ОБАВЕШТЕЊЕ О БЕСПЛАТНИМ КУРСЕВИМА СРПСКОГ ЈЕЗИКА ЗА СТРАНЕ ДРЖАВЉАНЕ СТУДЕНТЕ И ПРОФЕСОРЕ НА УНИВЕРЗИТЕТУ У КРАГУЈЕВЦУ

Поштовани,

Обавештавамо Вас да Центар за српски као страни језик Филолошко-уметничког факултета у Крагујевцу обезбеђује бесплатне курсеве српског језика за све стране држављане који студирају или раде на Универзитету у Крагујевцу.

Студнети свих нивоа студијa (основе, мастер, докторске), независно од начина путем којег су се уписали (редовни упис, студентска размена, међуфакултетске сарадње и сл.), као и професори, могу у Центру за српски као страни језик бесплaтно да похађају курсеве током целокупног боравка на Универзитету у Крагујевцу.

Полазници се могу пријавити или самостално или их може пријавити надлежна особа факултета на који су уписани на адресу: milka.nikolic@filum.kg.ac.rs (особа за контакт: проф. др Милка Николић, Управник Центра за српски као страни језик).

Пријаве се могу обављати током целе године, а најпогодније је да се обаве пред почетак семестра (зимског или летњег).

Курсеви се одржавају на свим нивоима знања (почетни, средњи, напредни).

Центар за српски као страни језик издаје сертификате и потврде о нивоу знања српског (као страног) језика.