Fakultet pedagoških nauka

FAKULTET PEDAGOŠKIH NAUKA UNIVERZITETA U KRAGUJEVCU, JAGODINA Milana Mijalkovića 14, 35000 Jagodina, Tel/Faks: +381 (0)35 8223-805, Tel: +381 (0)35 8222-262

6. nacionalni naučni skup sa međunarodnim učešćem KNjIŽEVNOST ZA DECU U NAUCI I NASTAVI

Šesti po redu skup Književnost za decu u nauci i nastavi održan je 9. i 10. maja 2019. godine na Fakultetu pedagoških nauka u Jagodini. Ovaj naučni skup održava se u intervalu od dve godine (tradicionalno u aprilu ili maju), a posle svakog skupa objavljuje se i zbornik recenziranih radova. Osnovna intencija jeste da okupi relevantne proučavaoce jezika, književnosti i metodike iz Srbije, Makedonije, Republike Srpske i Crne Gore, kako bi predstavili lingvistička, poetička i metodička sagledavanja moderne književnosti za decu, kao i aktuelna proučavanja klasičnih tekstova ovog književnog korpusa iz vizure najsavremenih teorijskih postavki.

Održana su izlaganja učesnika sa svih državnih univerziteta u zemlji, uglavnom sa filoloških (filozofskih) i učiteljskih/pedagoških fakulteta, visokih škola strukovnih studija za obrazovanje vaspitača, sa Instituta za srpski jezik i Instituta za pedagoška istraživanja.