ЗАПОСЛЕНИ ФПНЈ НА ОБУЦИ МЛАДИХ ИСТРАЖИВАЧА У СЛОВЕНИЈИ

Асистент на Факултету педагошких наука у Јагодини Милан Комненовић, учествовао је на обуци младих истраживача под називом „Open Science Summer School“ коју је, у периоду од 12. до 16. септембра, организовао Универзитет у Марибору и Универзитетска библиотека у Марибору. Међу 40 учесника са универзитета из целе Европе (Белгија, Француска, Немачка, Португал, Мађарска, Хрватска, Македонија, Чешка, Грчка, Румунија, Словенија и Србија) и студената из света који похађају докторске студије на европским факултетима (Бразил, Казахстан, Кина, Бангладеш, Филипини), наш колега једини је представник из Србије у области друштвено-хуманистичких наука.
Организатори истичу важност вештина и компетенција младих истраживача које се односе на управљање подацима у савременом контексту науке. Учесницима се такође пружа прилика да науче и развију вештине управљања истраживачким подацима (open science aproach).
Обуке су изводили еминентни професори са европских универзитета и института у области open science стратегије и политике (Institute of Intellectual Property, Ljubljana; Science and Research Centre, Koper; Open Research Europe, UK; Vrije Universiteit Brussel; University of Debrecen, Hungary; CERIC-ERIC, Trieste, Italy; Institute Jozef Stefan, Ljubljana, Slovenia; University of Ljubljana, Slovenia; EIFL, Vilnius, Lithuania; Central Technical Library, University of Ljubljana, Slovenia; InnoRenew CoE, Izola, Slovenia; Faculty of Mechanical Engineering, University of Maribor).