УСАВРШАВАЊЕ СТУДЕНАТА, БУДУЋИХ УЧИТЕЉА У ОКВИРУ ПРОЈЕКТА “ОБРАЗОВАЊЕ УЧИТЕЉА У ЕВРОПИ“ (EPTE – Europian Primary Teacher Education)

Факултет педагошких наука у Јагодини Универзитета у Крагујевцу је од следеће академске године пуноправни члан ЕПТЕ програма (http://www.epteteacher.eu/), једносеместралног међународног студијског програма, чији је главни циљ пројекта образовање учитеља Европе за 21. век. Путем Еразмус+ програма омогућена је реализација пројекта за који могу да аплицирају студенти са смера ОАС Учитељ.
Пројекат се реализује следеће године у летњем семестру на Универзитету у Холандији у трајању од 1 семестра. Аплицирање ће се одвијати путем конкурса за Еразмус+ мобилност који организује Универзитет у јесењем семестру 2022.године.
Наши студенти су већ имали прилику да учествују у програму у летњем семестру 2022. године на Универзитету у Порту. Њихове утиске можете чути у видеу.