СТУДЕНТИ ФАКУЛТЕТА ПЕДАГОШКИХ НАУКА У ЈАГОДИНИ ПРИГОДНИМ ПРОГРАМОМ УВЕЛИЧАЛИ СЛАВУ МАНАСТИРА ВРАЋЕВШНИЦА

Прослава празника Обновљења Храма Светог великомученика Георгија (Ђурђиц) у Манастиру Враћевшници почела је Светом архијерејском литургијом коју је служио Владика жички Господин Јустин на дан манастирске славе 16. новембра 2022. године, а завршена је свечаним програмом отварања спомен-собе посвећене мати Ани Аџић и њеном оцу, педагогу Сретену Аџићу, који су приредили студенти Факултета педагошких наука у Јагодини, као и Музеј рудничко-таковског краја из Горњег Милановца, уз помоћ сестринства. Владика Јустин је свечано отворио спомен-собу за јавност и том приликом се и сам упознао са многобројним изложеним предметима, документима, преписком и грађом коју ће посетиоци манастира убудуће моћи да погледају.

По завршетку Свете литургије и свечаног програма, припремљена је трпеза љубави за све присутне.