СТУДЕНТИ ФАКУЛТЕТА ПЕДАГОШКИХ НАУКА У ЈАГОДИНИ МЕЂУ НАЈБОЉИМА У СРБИЈИ

Студенти Факултета педагошких наука у Јагодини, Јелена Патричевић, Јована Стевановић и Недељко Милановић, добитници су награде “Доситеја“ која се од 2010. године додељује најуспешним ученицима и студентима.

Награду која је инспирисана српским просветитељем, Доситејем Обрадовићем, додељује Фонд за младе таленте који се налази у надлежности Министарства омладине и спорта. На годишњем нивоу из овог фонда, стипендира се и награђује више од 3100 ученика средњих школа и студената.

Основни циљ Фонда је подстицање и вредновање изузетних постигнућа младих талената у различитим областима, а у смислу њиховог даљег теоријског и стручног усавршавања као и професионалног напретка кроз сарадњу са институцијама које обезбеђују могућност стручних пракси и запошљавања, као и низ додатних активности и погодности које им могу пружити значајну подршку у даљем школовању.

Јелена Патричевић, студенткиња са смера Васпитач у предшколским установама, најуспешнија је у конкуренцији студената са учитељских/педагошких факултета са просечном оценом 9,87. Високе резултате остварили су и наши студенти, Јована Стевановић, са смера Учитељ, са просечном оценом 9,83 и Недељко Милановић, са смера Васпитач у домовима, са просечном оценом 9,69.

Студенти са нашег Факултета су и претходних година постизали успехе вредне Фонда “Доситеја“, али се у овој години први пут дешава да су студенти са сва три смера освојили најпрестижнију стипендију за студенте основних академских и мастер академских студија у Републици Србији.