СТУДЕНТИ ФАКУЛТЕТА ПЕДАГОШКИХ НАУКА НА РТС КАМПУ У ПОЖАРЕВЦУ

Центар за промоцију науке Факултета педагошких наука у Јагодини и ове године учествовао је у програмским активностима у оквиру РТС Кампа, Министарства просвете и Спортског савеза Србије. Камп је одржан у Пожаревцу, у Пољопривредној школи са домом ученика ,,Соња Маринковић’’, а учешће су узела деца из Француске, Шпаније, Данске, Норвешке, Италије, Словеније, Хрватске, Републике Српске, Румуније и Републике Србије. Трећег и четвртог дана Кампа, образовне радионице у оквиру пројекта Суперхероји и моћна наука 2022, који финансира Центар за промоцију науке Републике Србије, припремили су и реализовали студенти основних академских студија Невена Јелић, Соња Урлановић, Кристина Јовичић, Александар Коновалов и асистент Недељко Милановић.

Учествовањем у радионицама, заснованим на СТЕАМ концепту, учесници су на креативан начин стицали знања о научним садржајима кроз кооперативно учење, а студенти развијали своје професионалне компетенције.