Стручно саветовање високих школа и факултета који образују васпитаче – амфитеатар, понедељак, 27.11.

У оквиру Пројекта „Иклузивно предшколско васпитање и образовање“, који спроводи Министарство просвете, у понедељак, 27.11. у амфитеатру нашег Факултета биће одржано регионално Стручно саветовање високих школа и факултета који образују васпитаче. Програм почиње од 10:00h, Саветовање ће отворити представник министарства просвете а пленарно предавање одржаће проф. др Живка Крњаја са Филозофског факултета Универзитета у Београду, један од аутора Основа програма предшколског васпитања и образовања у нашој земљи.

На саветовању ће бити представљене: Препоруке за реализацију стручне праксе у вежбаоници, у сарадњи високошколске установе и предшколске установе и препоруке за прилагођавање студијског програма/предмета у складу са Стандардима компетенција за професију васпитача и његовог професионалног развоја и Основама програма ПВО, као и  извештај о пилотирању нацрта Препорука за реализацију стручне праксе у вежбаоници. Такође је планирана панел дискусија о могућностима, изазовима и решењима за примену препорука за реализацију стручне праксе и уношење мањих измена у студијске програме за иницијално образовање васпитача. У панл дискусији учествоваће Висока школа струковних студија за образовање васпитача у Пироту, Висока школа струковних студија за васпитаче у Гњилану – Бујановац, Учитељски факултет у Призрену, Лепосавић Универзитета у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици, представници предшколске установе Пионир из Јагодине и представници нашег Факултета, али су позвани и добродошли сви заинтересовани учесници саветовања да поставе питања и учествују у дискусији.

Документацију можете преузети на следећем линку: https://drive.google.com/drive/folders/1teHYyKleWvs087Tg9HgkTkYeLleq7VAm?usp=sharing