Реализоване образовне радионице у оквиру пројекта Суперхероји и моћна наука 2022

На Факултету педагошких наука у Јагодини, 17, 18. и 24. маја реализоване су радионице у оквиру пројекта Суперхероји и моћна наука 2022 који је одобрен од стране Центра за промоцију науке Републике Србије. Радионице су реализоване у сарадњи са ОШ „Милан Мијалковић“ и ОШ „Бошко Ђуричић“. Ученици су кроз интерактивне радионице и СТЕАМ активности истраживали релативност кретања, Њутнове законе, факторе који утичу на осциловање клатна, магнетна и електрична својства, теселације и њихову примену у математици, уметности и играма на примерима моћи суперхероја.

Организатори и реализатори радионица: проф. др Милош Ђорђевић, проф. др Оливера Цекић- Јовановић, асистент Андријана Милетић, проф. Александра Михајловић, асистент Милан Миликић и студенти треће и четврте године основних академских студија смер Учитељ.