ПРОФЕСОРИ И СТУДЕНТИ ФПНЈ У ЛИНЦУ, АУСТРИЈА

У периоду од 11. до 18. фебруара реализована је зимска школица у склопу CEEPUS мреже SIMPLE (Social IMPact of distance LEarning). Учествовали су наставници и студенти са 7 европских универзитета (Румунија, Чешка, Словачка, Пољска, Хрватска, Косово и Србија), Универзитет у Линцу је био организатор.

Наши професори припремили су и реализовали радионице за колеге и студенте из других земаља. Радионице су трајале сваког дана од 9.00 до 17.30. После радионица су организоване вечери када су презентоване земље учеснице пројекта.
Радионице Web tools in Online teaching and learning, Enhancing student’ competencies in Online Teaching and Learning (1 part) и Enhancing student’ competencies in Online Teaching and Learning (2 part) реализовали су проф. др Александра Михајловић, проф. др Оливера Цекић-Јовановић и доц. др Марија Станојевић Веселиновић, док су студенткиње Сања Николић и Марија Дашић презентовале резултате истраживања о предностима и недостацима онлајн наставе под називом Advantages and Disadvantages in Online Teaching and Learning.

Активности наших професора и студената биле су запажене од стране колега професора и студената из других земаља, а организатори су посебно истакли допринос Факултета педагошких наука идејама и принципима онлајн наставе и изразили жељу за наставак и проширење успешне сарадње.