Позивамо вас на бесплатну обуку „Увод у стицање компетенција за рад сa даровитом децом“ (Искуства с Еразмус+ пројекта Менсе Србије „Teachers for Gifted“).
Обука ће бити одржана 22. октобра, у 12 сати на Факултету.
Присутни ће добити уверење о стручном усавршавању унутар установе.
Пријава је обавезна путем линка https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdlOBl1tUxIz…/viewform

Шта ћете научити на обуци:
Предавачи овом обуком желе да скрену пажњу на скривене даровите ученике. Ко су они и како се понашају? Пo којим карактеристикама их можемо препознати? Због чега је уопште важно да их препознамо? Које приступе користе у Шведској за рад с даровитим ученицима? Шта се дешава ако пропустимо да дамо подршку даровитом ученику?
На овој обуци се неће говорити о ИОП-у, већ ће се указати на потребе и особености ове необичне деце и олакшати њихово препознавање.
Представиће се и пројекат који су чланови Менсе Србије, мотивисани личним искуствима, покренули и спровели с Менсом Шведске.

О предавачима:
Александра Боровић је ауторка и руководи Еразмус+ пројектом „Teachers for Gifted“. Главна је организаторка пет међународних конференција o даровитости, организаторка летњих кампова и радионица за децу. Председница Менсе Србије од 2013. Члaница комитета за талентовану омладину Менсе International и мултинационалног жирија који бира кандидате за стипендије Фондације Менсе за образовање и истраживање.

Сања Стојановић Ђорђевић je наставница математике у Медицинској школи у Крушевцу. Дипломирала је на смеру за теоријску математику и примену на ПМФ-у у Нишу. У оквиру Менсе Србије је чланица Одсека за рад с децом, a дуго је била координаторка за Расински округ. Чланица je Института за модерно образовање и ауторског тима акредитованих семинара за наставнике „На даровитима свет остaje – Менса Србиje o препознавању и раду с даровитима“.

Марија Пруткин je наставница математике и помоћница директора ОШ „Јован Поповић“ у Крушевцу, национална амбасадорка Science on Stage Serbia и амбасадорка зa „Global Math Project“. Основне и мастер студије завршила је на Математичком факултету у Београду. Чланица је Одсека за рад с децом Менсе Србије. Реализује низ интерактивних радионица за ученике. Чланица jе ауторског тима акредитованог семинара за наставнике „На даровитима свет остaje – Менса Србиje o препознавању и раду с даровитима“. Једна je oд наставника волонтера који су учествовали у пројекту МПНТР- креирање образовних садржаја за платформу „Моја школа“ намењену настави на даљину. Учесница је два Еразмус+ пројекта мобилности: „Teachers for Gifted“ Менсе Србије и Менсе Шведске, и „Надарени за будућност“ ОШ „Јован Поповић“ Крушевац.

Марија Стојановић je дипл. економиста из Јагодине. Запослена у Националној служби за запошљавање, нa пословима организатора програма запошљавања. Професионално усавршавање на Business Academy нa смеру стратегијски и оперативни менаџмент. Реализује обуку „Пут до успешног предузетника“ у оквиру НСЗ. Чланица Менсе Србије и координаторка за Поморавски округ.