ОДРЖАНА ОНЛАЈН ТРИБИНА “ИЗОКРЕНУТА УЧИОНИЦА – ПРИМЕРИ ДОБРЕ ПРАКСЕ“

У оквиру дугогодишње успешне активности Центра за иновације и развој курикулума Факултета педагошких наука у Јагодини, посвећене размени позитивних искустава и примера добре праксе запослених у образовању, 26. маја 2022. године, одржан је акредитовани стручни скуп – трибина под називом „Изокренута учионица – примери добре праксе.“

Трибина је организована у сарадњи са традиционалним партнерским институцијама, Школском управом Јагодина, основном школом „Рада Миљковић“ из Јагодине и Друштвом учитеља Јагодина, а реализована је у онлајн формату, путем Зум (Zoom) платформе.
Инспиративне примере примене изокренуте учионице, иновативног модела наставе који укључује комбинацију савремених информационо-комуникационих технологија, тематског интердисциплинарног приступа настави и пројектног учења, представиле су Сања Николић, вероучитељица у ОШ „Страхиња Поповић“ из Дворана (Крушевац) и студент докторских студија Факултета педагошких наука у Јагодини, и некадашње најбоље студенткиње Факултета – Александра Филиповић, учитељица у ОШ „Црњански“ из Јагодине, Јелена Гајић, учитељица у ОШ „Црњански“ из Јагодине и Анђела Миловановић, учитељица у ОШ „Јастребачки партизани“ из Мерошине.

Да су запослени у образовању заинтересовани за упознавање са актуелним темама и квалитетном наставном праксом, показали су и учесници трибине, учитељи, предметни наставници и стручни сарадници из различитих крајева Србије.

Факултет педагошких наука у Јагодини ће наставити да организује сличне сусрете, који пружају могућност најбољим практичарима да представе своја достигнућа.