НИКОЛА РАКОЧЕВИЋ И ЛУТКАРСКА ПРЕДСТАВА “ТВРДОГЛАВО СЛОНЧЕ“ НА ФПНЈ

Глумац Никола Ракочевић и Путујуће позориште “Весела Типчурина“, биће гости Факултета педагошких наука у Јагодини, у среду 24. априла 2019. у 12 часова.

Ракочевић ће најпре у амфитеатру ФПНЈ у 12 часова, учествовати у културном догађају “Разговор с поводом“, а разговор са њим водиће наставници Факултета, доц. др Маја Димитријевић и проф. др Марко Ђорђевић.

Потом ће на летњој сцени, у парку Факултета у 13 часова, бити изведена луткарска представа за децу “Тврдоглаво слонче“, у продукцији и извођењу Путујућег позоришта “Весела Типчурина“ из Београда.

Гости Факултета биће тог дана и ученици из јагодинских основних школа, који ће поред студената и професора, имати прилику да у јединственом, природном амбијенту одгледају ову позоришну представу.

Представа “Тврдоглаво слонче“ представља причу о несигурности, идентитету, суочавању са неприхватањем, процесу одрастања, о прихватању себе и других.

Аутори приче, која је настала по мотивима истоимене афричке народне приче за децу, су Немања Јокић и Никола Ракочевић. Уз помоћ кофера за чување и причање прича, њих двојица ће на сцени, глумачким средствима али и различитим средствима као што су дводимензионалне лутке, пар точкова, шрафова и разних механизама, публици испричати причу о тврдоглавом слончету које жели да буде неко други. Причајући причу кроз ликове животња, Немања и Никола користе дрво, метал, различите текстуре, боје… све то уз звуке џунгле.

АУТОРСКА ЕКИПА

Режија: Немања Јокић, Никола Ракочевић, Ива Ћирић; Сценографија и лутке: Ива Ћирић; Играју: Никола Ракочевић и Немања Јокић; Израда сценографије и техничка подршка: Зоран Јакшић; Дизајн звука и музика (оригинална, избор и аранжмани): Слободан Ђуричић; Продукција: Путујуће позориште ВЕСЕЛА ТИПЧУНИРНА

Погледајте како је изгледао процес настанка ове представе:

Очекујемо вас!

ПУТОКАЗИ КУЛТУРЕ 2019.