ФПНЈ КАО ЈЕДНА ОД ПРВИХ ВИСОКОШКОЛСКИХ ИНСТИТУЦИЈА У e-Twinning МРЕЖИ

Од ове године наша земља први пут учествује у eTwinning мрежи намењеној високошколском образовању. Наш факултет је један од два факултета у земљи који је одабран да се укључи у eTwinning, а у Француској нас је представила проф. др Александра Михајловић.

У периоду од 4. до 6. априла у Марсељу одржан је мултилатерални eTwinning семинар „Иновативни пројекти у иницијалном образовању наставника“. Циљ семинара био је да се факултети који се баве образовањем будућих учитеља и наставника упознају са Европском платформом за школско образовање (ЕСЕП) и истраже активности у оквиру eTwinning мреже, односно могућности креирања националних и међународних пројеката. На семинару је учествовало 80 универзитетских наставника, представника националних тимова за подршку и eTwinning амбасадора из 14 земаља.

Наш факултет успешно је представљала проф. др Александра Михајловић. Као резултат учешћа на семинару успостављена је сарадња са више европских универзитета, и креиран је и одобрен први међународни eTwinning пројекат у коме учествује једна високошколска институција из Србије. Партнери на пројекту, осим нашег факултета, су учитељски и наставнички факултети из Пољске, Словачке, Француске и Литваније. Циљ пројекта “Be Active with STEAM” је интеграција STEAM области и физичких активности. Студенти ће, заједно са својим колегама са других универзитета, кроз кооперативни рад креирати игре и активности за децу.