ШТА ДОБИЈАТЕ ИЗБОРОМ ФАКУЛТЕТА ПЕДАГОШКИХ НАУКА У ЈАГОДИНИ?

Стећи ћете квалитетно образовање засновано на примерима добре праксе и стручну подршку да развијете своје вештине, знања и комуникацију. Помоћи ћемо вам да се креативно изражавате, да развијате таленат за подучавањем и васпитавањем деце и да у пракси остварите савремене педагошке концепте.
ФАКУЛТЕТ ПРЕПОЗНАТЉИВ ПО МЕЂУНАРОДНОЈ САРАДЊИ
Оно што представља важан податак за све заинтересоване за упис на Факултет педагошких наука у Јагодини свакако је чињеница да је током претходних година потреба за запошљавањем учитеља била већа од броја незапослених учитеља у Србији, тако да ће учитељски и васпитачки кадар постати дефицитаран уколико се овај тренд настави. Многи наши дипломирани студенти пронашли су и посао у струци у иностранству у европским државама попут Немачке, Аустрије, Норвешке, Финске, Шведске у којима постоји појачана потреба за запошљавањем ових кадрова.
Новина су и нови изборни модули из области информатике и енглеског језика који ће омогућити студентима да уз учитељско звање стекну и компетенције да предају информатику и енглески језик у млађим разредима основне школе, а пракса показује да у настави постижу одличне резултате.
Факултет педагошких наука у Јагодини препознатљив је по изузетној међународној сарадњи. У оквиру интернационалног програма Еразмус плус, будући студенти имаће прилике да, поред изузетних услова на самом факултету, своја знања стичу и на елитним сродним установама на Кипру, у Португалији, Немачкој и Мађарској са којима Факултет има потписане уговоре о размени студената.
БЕСПЛАТНА ОНЛАЈН ПРИПРЕМНА НАСТАВА
Како би кандидати на пријемни испит дошли опуштенији и спремнији, Факултет и ове године организује бесплатну онлајн припремну наставу од 26. марта до 4. јуна 2022. и пробни пријемни испит 11. јуна 2022. у 9 часова.
У пракси се показало да је пробни пријемни испит одличан начин да кандидати одмере своје знање и усмере се на додатни рад из оне области у којој нису довољно спремни. Овај испит садржи све сегменте провера способности и два теста, што значи да будући студент касније долази на пријемни испит са много мање треме јер не само да је упознат са начином полагања, већ улази у познат простор у којем га испитују позната лица.
Зато нас не изненађује чињеница да кандидати који су се опробали на симулацији пријемног испита по правилу постижу одличне резултате на „правом“ пријемном, што им омогућава бољу позицију на ранг листи, а самим тим и веће шансе за буџетско место – истиче продекан за наставу и студентска питања, проф. др Илијана Чутура.
124 ГОДИНЕ ТРАДИЦИЈЕ И БЛИСТАВ ПОГЛЕД КА БУДУЋНОСТИ
Факултет педагошких наука у Јагодини од свог оснивања до данас израстао је у снажну академску заједницу наставника – истраживача и студената, а својим трудом и залагањем очували смо традицију образовања квалитетних учитеља и васпитача, као и богатог културно-уметничког, стваралачког и спортског живота.
Више од две деценије одржавамо корак са свим променама у области образовања пратећи савремене европске токове и тенденције. Савремене мултимедијалне учионице, центар за учење, модерно опремљене језичке лабораторије и библиотека доприносе одличним резултатима које остварујемо у образовању учитеља и васпитача.
На тај начин наш факултет ствара високостручне, модерне, свестране, креативне, инвентивне и комуникативне учитеље и васпитаче који ће својим радом дати велики допринос образовању будућих нараштаја.