Fakultet pedagoških nauka

FAKULTET PEDAGOŠKIH NAUKA UNIVERZITETA U KRAGUJEVCU, JAGODINA Milana Mijalkovića 14, 35000 Jagodina, Tel/Faks: +381 (0)35 8223-805, Tel: +381 (0)35 8222-262

DRUGA LIKOVNA KOLONIJA NA FPNJ kao podrška negovanju i razvijanju darovitosti za likovni izraz dece predškolskog uzrasta

Na Fakultetu pedagoških nauka u Jagodini biće održana Likovna kolonija kao podrška negovanju i razvoju darovitosti za likovni izraz dece predškolskog uzrasta.

Centar za podršku nastavnicima u radu sa darovitim učenicima (CPN-DU), Fakulteta pedagoških nauka u Jagodini, organizuje drugu po redu Likovnu koloniju za decu predškolskog uzrasta koja pokazuju potencijal darovitosti za likovni izraz.

CPN-DU realizuje projekat pod zvaničnim nazivom Likovna kolonija kao podrška negovanju i razvoju darovitosti za likovni izraz dece predškolskog uzrasta, sa ciljem da se:
– Kreiraju uslovi za negovanje dara za likovno izražavanje dece predškolskog uzrasta;
– Edukuju studenti, budući vaspitači u predškolskim ustanovama, za uspešan rad sa decom koja su darovita za likovno stvaralaštvo;
– Uključe vaspitači u određene faze projekta kako bi im se pružila prilika za sticanje dodatnih kompetencija važnih za efikasno negovanje likovne darovitosti kod dece.

Za učešće na Likovnoj koloniji, izvršeno je testiranje potencijalne likovne darovitosti u predškolskim grupama svih vrtića PU Pionir iz Jagodine i odabrano desetoro dece koja su pokazala najveći nivo darovitosti u svom likovnom radu.

Likovna kolonija biće realizovana od 10. do 12. maja 2023. u periodu od 14.00 do 15.30 sati na Fakultetu pedagoških nauka.

Likovne radionice vodi prof. dr Mia Arsenijević.
Autor projekta je MA Jovana Đorđević.