Naziv predmeta
|
Materijal |
|
|
|
|
Metodika rada u domskim i specijalizovanim vaspitno-obrazovnim ustanovama |
Uputstvo za izradu seminarskog rada MRUDISU |
|
|
|
|
Retorika |
Materijal za nastavu |
|
|
|
|
Metodički praktikum razvoja govora |
Literatura za pripremanje nastave |
|
|
Obrazac pripreme |
|
|
Obrazac za analizu |
|
|
Pomoćni materaijal (fonetska gimnastika) |
|
|
|
|
Metodika likovnog vaspitanja |
Područja rada - ciljevi |
|
|
Morin Koks - Dečiji crtež |
|
|
Bogomil Karlavaris - Razvoj dečijeg crteža |
|
|
Obrazac za analizu aktivnosti |
|
|
Obrazac za pripremu za usmerenu aktivnost |
|
|
Zadaci za praksu |
|
|
Preporučena literatura - PV III godina |
|
|
|
|
|
Skripta za pripremu kolokvijuma i ispita vizuelne komunikacije 1 |
|
|
|
|
Slikanje |
E-skripta |
|
|
|
|
Metodika nastave likovne kulture |
Morin Koks - Dečiji crtež |
|
|
Bogomil Karlavaris - Razvoj dečijeg crteža |
|
|
Spisak literature |
|
|
Obrazac za analizu časa praktične nastave |
|
|
Preporučena literatura - U III godina |
|
|
E-skripta - I deo U III godina |
|
|
Pisana priprema - šablon |
|
|
|
|
Dečija igra i stvaralaštvo - Izborni predmet 8 |
|
|
|
Operativni program |
|
|
Karakteristike dečije igre i stvaralaštva |
|
|
DEČIJA IGRA I SVARALAŠTVO |
|
|
Dečija igra, stvaralaštvo i razvoj II |
|
|
Vaspitanje igrom III |
|
|
Uslovi i postupci za razvijanje stvaralaštva IV |
|
|
|
|
Modeli organizacije rada u domu |
Dopunska literatura za pripremu kolokvijuma i ispita |
|
|
|
|
Metodologija pedagoških istraživanja |
|
|
|
Ispitna pitanja |
|
|
Metodologija istraživanja u vaspitno-obrazovnom radu - PPM |
|
|
Metodologija pedagoških istraživanja - uvod |
|
|
Metodologija pedagoških istraživanja - osnove i naučni metod |
|
|
Metodologija pedagoških istraživanja - osnovni činioci, merenje i merni instrumenti |
|
|
SPSS - priprema šifrarnika i baze |
|
|
SPSS - kategoričke i numeričke varijable, hi-kvadrat i t-test |
|
|
|
|
Uvod u pedagogiju |
Ispitna pitanja iz predmeta Uvod u pedagogiju |
|
|
|
|
Teorija i praksa kurikuluma |
Uputsvo za pisanje eseja |
|
|
Prezentacija 1 - Suština i koncepcije kurikuluma |
|
|
Prezentacija 2 - Struktura kurikuluma |
|
|
Prezentacija 3 - Ciljevi i zadaci |
|
|
Ishodi učenja |
|
|
Obrazovni standardi |
|
|
Ocenjivanje zasnovano na standardima |
|
|
Školska dokumentacija |
|
|
Školsko razvojno planiranje |
|
|
Matrica postignuća |
|
|
Obrazovni standardi |
|
|
Tema eseja |
|
|
Integrisani kurikulum |
|
|
Tema eseja |
|
|
|
|
Program pedagoško-psihološko metodičkog obrazovanja nastavnika |
Didaktika |
|
|
Liderstvo u obrazovanju |
|
|
Obrazovna efektivnost i razvoj škola |
|
|
Pedagoška psihologija |
|
|
Rad sa darovitim učenicima |
|
|
Razvojna psihologija |
|
|
|
|
Metodika nastave muzičke kulture |
Protokol za praćenje časa
|
|
|
Nastavni program za predmet Muzička kultura u I i II razredu osnovne škole |
|
|
Nastavni program za predmet Muzička kultura u III razredu osnovne škole |
|
|
Nastavni program za predmet Muzička kultura u IV razredu osnovne škole |
|
|
|
|
Akademsko pisanje |
|
|
|
Kratak vodic kroz akademsko pisanje |
|
|
Akademsko pisanje - vežbe |
|
|
|
|
Uvod u proučavanje književnosti |
Ispitna pitanja |
|
|
Tekstovi - vežbe |
|
|
|
|
Školska i porodična pedagogija |
Ispitna pitanja |
|
|
|
|
|
|
|
Porodična pedagogija |
Ispitna pitanja - I, II, III kolokvijum |
|
|
|
|
|
|
|
Književnost za decu |
|
|
|
M. Milinković, Istorija srpske književnosti za decu i mlade (prvi kolokvijum) |
|
|
Marjanović, Đuricković, knj. 1 (prvi kolokvijum) |
|
|
Milovan Danojlić, Naivna pesma (prvi kolokvijum) |
|
|
Novo Vuković, J. J. Zmaj (prvi kolokvijum) |
|
|
Novo Vuković (prvi kolokvijum) |
|
|
T. Petrović, Istorija srpske književnosti za decu (prvi kolokvijum) |
|
|
|
|
|
Književnost za decu i mlade u književnoj kritici, knj.1 (drugi kolokvijum) |
|
|
Književnost za decu i mlade u književnoj kritici, knj.2 (drugi kolokvijum) |
|
|
M. Milinković, Istorija srpske književnosti za decu i mlade (drugi kolokvijum) |
|
|
M. Milinković, Strani pisci za decu i mlade (drugi kolokvijum) |
|
|
N. Vuković, Uvod u književnost za djecu i omladinu (drugi kolokvijum) |
|
|
Petar Pijanović, Naivna priča (drugi kolokvijum) |
|
|
|
|
|
Ivo Zalar Dečji roman (treći kolokvijum) |
|
|
M. Milinković, Strani pisci za decu i mlade (treći kolokvijum) |
|
|
N. Vuković, Uvod u književnost za djecu i omladinu (treći kolokvijum) |
|
|
V. Marjanović, M. Đuričković, Književnost za decu i mlade u književnoj kritici, knj. 1 (treći kolokvijum) |
|
|
V. Marjanović, M. Đuričković, Književnost za decu i mlade u književnoj kritici, knj. 2 (treći kolokvijum) |
|
|
|
|
|
Uspavana lepotica |
|
|
Pepeljuga |
|
|
Mala sirena |
|
|
Srpska drama za decu, Branislav Kravljanac |
|
|
Pojam i ime književnosti za decu |
|
|
Grozdana Olujić Poetika bajke |
|
|
Ivo Zalar Dečji roman |
|
|
Grozdana Olujić Međužanrovski odnosi:bajka i fantastična priča |
|
|
Novo Vuković Specifičnost fantastičnog u književnosti za djecu |
|
|
Narodna književnost u funkciji književnosti za decu |
|
|
O dječjoj priči, Milan Crnković |
|
|
|
|
|
|
|
Metodika vaspitno-obrazovnog rada |
Dečja igra |
|
|
Osnovne informacije studentima za školsku 2017/2018. godinu |
|
|
MVOR - Ciljevi, zadaci i zahtevi za ustanovu i vaspitača |
|
|
Uvod u Metodiku vaspitno-obrazovnog rada |
|
|
Načela vaspitno-obrazovnog rada |
|
|
Zadaci i zahtevi za ustanovu i vaspitača |
|
|
Načela predškolskog vaspitanja i obrazovanja |
|
|
Povezivanje PU sa društvenom sredinom |
|
|
Posmatranje dečjeg ponašanja i praćenje razvoja |
|
|
Evaluacija rada vaspitača |
|
|
Delatnosti predškolske ustanove |
|
|
Saradnja predškolske ustanove i porodice u pripremi dece za školu |
|
|
Priprema dece za školu: Saradnja porodice i predškolske ustanove |
|
|
Saradnja predškolske ustanove i škole u pripremi dece za polazak u školu |
|
|
Razvoj voljnog ponašanja, voljne kontrole i samokontrole |
|
|
|
|
Metodika vaspitnog rada DV - master |
|
|
|
Vaspitni postupci roditelja prema adolescentima |
|
|
Podsticanje učenika pohvalom i nagradom |
|
|
Socijalna interakcija |
|
|
Moralni razvoj i moralno vaspitanje |
|
|
Ispitna pitanja |
|
|
Operativni program |
|
|
Osnovne informacije |
|
|
|
|
Srpski jezik |
|
|
|
Materijal za vežbe Srpski jezik - vaspitači |
|
|
Materijal za vežbe Srpski jezik 1 - U |
|
|
Istorija srpskog književnog jezika - Srpski jezik I |
|
|
Srpski jezik 2 (pravopis)-vežbanje |
|
|
Srpski jezik 2 U-vežbanje |
|
|
Priprema za kolokvijum (2010/11) |
|
|
Priprema za kolokvijum 2 (2010/11) |
|
|
Priprema za kolokvijum |
|
|
Priprema za ispit Srpski jezik 1 (2009/2010) |
|
|
Priprema za ispit Srpski jezik 2 (2009/2010) |
|
|
Priprema za ispit Srpski jezik 1-učitelji |
|
|
Priprema za ispit Srpski jezik 2-učitelji (Sintaksa) |
|
|
|
|
|
|
|
Metodika nastave srpskog jezika i književnosti |
Ispitna pitanja - 3.10.2014. |
|
|
Žanrovske osobenosti |
|
|
Dramski govor |
|
|
Pitanja za prvi kolokvijum |
|
|
|
|
Metodika razvoja govora |
Ispitna pitanja - 3.10.2014. |
|
|
Orijentaciona mapa |
|
|
|
|
|
|
|
Jezičke igre u govornom razvoju |
Imanentnometodička interpretacija |
|
|
Ispitna pitanja |
|
|
|
|
|
|
|
Nastava gramatike u osnovnoj školi (izborni predmet) |
Ispitna pitanja |
|
|
|
|
|
|
|
Književni žanr u nastavi (modul) |
Ispitna pitanja |
|
|
|
|
Osnove informatike |
Prezentacija |
|
|
|
|
|
|
|
Engleski jezik (stručni) |
English for Specific Purposes for Students of Education - 2017/2018 academic year. Prepared by Vera Savic, Lecturer |
|
|
|
|
Izborni predmet 7 TEFL - silabus |
TEFL Syllabus 2015 |
|
Izborni predmet 8 TEYL - silabus |
TEYL Syllabus 2015 |
|
Engleski jezik struke ESP - silabus |
ESP Syllabus 2015 |
|
|
|
|
|
|
|
Medijska pismenost |
Ispitna pitanja |
|
|
|
|
Razvoj i učenje dece ranih uzrasta |
|
|
|
Uvod |
|
|
Brošura - Ulaganje u obrazovanje u ranom detinjstvu u Srbiji |
|
|
Organske osnove psihickog zivota |
|
|
Prenatalni razvoj |
|
|
Novorodjence |
|
|
PAŽNJA - tekst udžbenik |
|
|
PRAKSA |
|
|
Pamcenje |
|
|
Opšte zakonitosti (tendencije) u psihofizickom razvoju |
|
|
Organske osnove psihičkog zivota |
|
|
Zakonitosti psihofizičkog razvoja |
|
|
SIMBOLICKA FUNKCIJA i govor za prirucnik |
|
|
Socio-emocionalni razvoj i odstupanja 2017 |
|
|
Pamćenje |
|
|
|
|
Pedagoška psihologija |
Motivacija 2018 |
|
|
Strategija suočavanja sa školskim neuspehom 2018 |
|
|
Literatura |
|
|
AUN Priručnik |
|
|
Pisa 2009 |
|
|
PISA- Prezentacija Pavlovic Baucal |
|
|
Zracenje |
|
|
Pijaze u odeljenju |
|
|
Vežba II |
|
|
Vežba III |
|
|
PISA u Srbiji 2009 |
|
|
Praksa |
|
|
Strategije suočavanja sa školskim neuspehom |
|
|
|
|
Linkovi |
Nova slika starog sveta:
-http://www.youtube.com/watch?v=CK_VA5tvlEg
-http://www.youtube.com/watch?v=HM9rsjm_KCI&feature=relmfu
-http://www.youtube.com/watch?v=fiK5-oAaeUs |
|
|
Razvoj naučnih pojmova u nastavi poznavanja prirode Vesna Petrović |
|
|
Sociokulturni pristup razvoju: Teorija vigotskog |
|
|
Sistemska priroda pojma |
|
/td>
|
|
|
Razvoj pojmova - Vigotski |
Ne primeri tablica |
|
|
Pojam o pojmu |
|
|
Primeri tablica |
|
|
Vežbanje pojmovi |
|
|
Percepcija & Pojam |
|
|
Radionica - pojam NASELJE |
|
|
Sociokulturni pristup razvoju: Teorija vigotskog |
|
|
Sistemska priroda pojma |
|
Aktivno učenje |
|
|
|
Aktivno učenje-priručnik |
|
|
|
|
Oblici učenja |
Školska fobija-letak |
|
|
Slučaj |
|
|
Strah od odgovaranja |
|
|
Učenje |
|
|
Pamcenje |
|
|
|
|
Osnove prirodnih nauka U |
|
|
|
Osnovna svojstva materije |
|
|
Vidovi energije |
|
|
Svetlosno i toplotno zračenje Sunca |
|
|
Magnetizam i elektricitet |
|
|
Hemijski elementi i jedinjenja |
|
|
Hidrosfera |
|
|
Atmosfera |
|
|
Litosfera i zemljište |
|
|
Prirodna i veštačka goriva |
|
|
Osnovne karakteristike reljefa |
|
|
Geografija Srbije |
|
|
Botanika |
|
|
Klasifikacija |
|
|
Monokotile,dikotile |
|
|
Herbarijum |
|
|
Značaj biljaka za čoveka |
|
|
Beskičmenjaci |
|
|
Kičmenjaci |
|
|
Osnovi ekologije |
|
|
Šume |
|
|
Ekosistemi kopnenih voda i suvozemni ekosistem |
|
|
Uticaj čoveka na prirodu |
|
|
Nacionalni parkovi Srbije |
|
|
Rečnik |
|
|
|
|
Zeleni putokazi |
Zeleni putokazi |
|
|
|
|
|
|
|
Osnove prirodnih nauka PV DV |
|
|
|
Botanika |
|
|
Klasifikacija |
|
|
Monokotile,dikotile |
|
|
Herbarijum |
|
|
Značaj biljaka za čoveka |
|
|
Beskičmenjaci |
|
|
Kičmenjaci |
|
|
Osnovi ekologije |
|
|
Šume |
|
|
Ekosistemi kopnenih voda i suvozemni ekosistem |
|
|
Uticaj čoveka na prirodu |
|
|
Nacionalni parkovi Srbije |
|
|
Rečnik |
|
|
Osnovna svojstva materije |
|
|
Osnovne karakteristike reljefa |
|
|
Vidovi energije |
|
|
Zemljine sfere |
|
|
|
|
Metodika upoznavanja okoline-Ekološko vaspitanje |
Društvo |
|
|
Lična higijena |
|
|
Saobraćaj |
|
|
Vazduh |
|
|
Zagađivanje vode |
|
|
Zemljište |
|
|
Živa priroda |
|
|
|
|
|
|
|
Opšta higijena |
Lična higijena i bolesti |
|
|
Dezinfekcija i sterilizacija |
|
|
HIV i AIDS |
|
|
Opšta higijena |
|
|
Zivotna sredina i komunalna higijena |
|
|
|
|
Održivi razvoj životne sredine |
Ekološki izazov - knjiga (173MB) |
|
|
Atmosfera |
|
|
Atmosfera |
|
|
Ekološki otisak |
|
|
Osnovi ekologije |
|
|
Osnovi ekologije |
|
|
Voda i zemljište |
|
|
Voda i zemljište |
|
|
Energija i mineralni resursi |
|
|
Energija i mineralni resursi |
|
|
|
|
|
|
|
Inkluzija u obrazovanju |
Program predmeta |
|
|
Formulari i uputstva za predispitnu obavezu |
|
|
Primeri dobrih zadataka sa prakse |
|
|
Obaveštenje (doškolovanje) |
|
|
Predispitne obaveze studenata |
|
|
|
|
Predispitne obaveze 2017/2018 |
Predispitne obaveze i zadaci za praksu U PV |
|
|
Predispitne obaveze DV |
|
|
|
|
Inkluzivno obrazovanje - master PV (II godina) |
Program predmeta |
|
|
Zakon o osnovama sistema 2013 |
|
|
Zadatak I |
|
|
Zadatak II |
|
|
ETF - Nacionalni izvestaj za Srbiju |
|
|
Indeks za inkluziju |
|
|
Salamanka - saopštenje |
|
|
Uloga asistenta za podršku učenicima romske nacionalne manjine |
|
|
Vodič za unapređivanje inkluzivne obrazovne prakse |
|
|
|
|
Interkulturalno obrazovanje |
Program predmeta - školska 2016/2017 |
|
|
Kritika starih i nova značenja kulture |
|
|
|
|
Konstruktivno rešavanje sukoba |
Program predmeta |
|
|
|
|
|
|
|
Inkluzivno obrazovanje - teorija i praksa (master) |
|
|
|
|
|
|
Obrasci IOP |
|
za studente upisane 2016. godine |
Program predmeta U |
|
za studente upisane 2016. godine |
Program predmeta PV |
|
za studente upisane 2016. godine |
Program predmeta DV |
|
za studente upisane 2016. godine |
Molba za prijem studenata u predškolsku ustanovu |
|
za studente upisane 2016. godine |
Molba za prijem studenata u osnovnu školu |
|
za studente upisane 2016. godine |
Potvrda iz PU o izradi pedagoškog profila i plana aktivnosti |
|
za studente upisane 2016. godine |
Potvrda iz škole o izradi pedagoškog profila i plana aktivnosti |
|
|
|
|
Školska 2016/2017. |
Uputstvo za izradu predispitne obaveze |
|
|
Uputstvo za izradu Izveštaja o inkluzivnosti DV |
|
|
|
|
Školska 2017/2018. |
Program predmeta master DV |
|
|
Program predmeta master PV |
|
|
Program predmeta master U |
|
|
Predispitni zadaci U |
|
|
Predispitni zadaci PV |
|
|
Predispitni zadaci DV |
|
|
|
|
|
|
|
Rad sa darovitim učenicima - izborni predmet |
Ispitna pitanja |
|
|
|
|
|
|
|
Didaktika |
Operativni plan nastave U |
|
|
Operativni plan nastave PV |
|
|
Operativni plan nastave DV |
|
|
Sadržaji za prvi kolokvijum |
|
|
Sadržaji za drugi kolokvijum U; DV |
|
|
Sadržaji za drugi kolokvijum |
|
|
Sadržaji za treći kolokvijum DV |
|
|
Sadržaji za treći kolokvijum U |
|
|
Primer testa iz Didaktike |
|
|
Osnovni didaktički pojmovi |
|
|
Klasifikacija nastave |
|
|
Organizacija nastave |
|
|
Nastavni plan |
|
|
Nastavni program |
|
|
Nastavni plan i program za 1,2,3,4. razred sa nastavnim planom i programom za 3. razred |
|
|
Pravilnik o nastavnom programu za IV razred osnovnog obrazovanja i vaspitanja |
|
|
Pravilnik o nastavnom planu i programu za sticanje obrazovanja u četvorogodišnjem trajanju u stručnoj školi za područje rada ekonomija, pravo i administracija-oblast ekonomija |
|
|
Saznavanje u nastavi |
|
|
Saznavanje u nastavi |
|
|
Nastavni principi |
|
|
Oblici nastavnog rada-vežbe |
|
|
Grupni oblik rada - vežbe |
|
|
Verbalne nastavne metode |
|
|
Metoda demonstracije-vežbe |
|
|
Tekst metode-vežbe |
|
|
Metoda laboratorijskih i praktičnih radova |
|
|
Pravilnik o ocenjivanju učenika osnovne škole |
|
|
dr Grozdanka Gojkov, Dokimologija |
|
|
Didaktički elementi heurističkog modela nastave u funkciji inoviranja nastavnog procesa |
|
Zadaci za praksu 1 |
|
|
|
Ciljevi, zadaci i ishodi nastave |
|
Zadaci za praksu 2 |
|
|
|
Protokol za praćenje artikulacije časa |
|
Zadaci za praksu 3 |
|
|
|
Protokol za praćenje oblika, metoda i sredstava |
|
Zadaci za praksu 4 |
|
|
|
Zadaci za praksu |
|
|
|
|
|
|
|
Metodika muzičkog vaspitanja |
Muzičke sposobnosti (vaspitači) |
|
|
Ispitna pitanja za vanredne studente |
|
|
|
|
Prevencija poremećaja u ponašanju |
|
|
|
Spremnost na promenu ponašanja |
|
|
Osnovne informacije studentima |
|
|
Osnove upravljanja ponašanjem i tehnike nadzora |
|
|
Depresivno dete |
|
|
O teoriji i praksi prevencije |
|
|
Priprema za samostalan istraživački rad studenata |
|
|
Prosocijalno i socijalno odgovorno ponašanje |
|
|
Socijalno ponašanje pojedinca u sistemu usvojenih društvenih normi |
|
|
Agresivno ponašanje dece i mladih |
|
|
Dečija razdražljivost |
|
|
Dete sa poteškoćama u koncentraciji |
|
|
Dete koje se previše prilagođava |
|
|
Razdraženo dete |
|
|
|
|
Prevencija poremećaja u ponašanju - PPM |
Osnovne informacije studentima |
|
|
|
|
|
|
|
Razvojna psihologija |
|
|
|
Literatura 2018. |
|
|
Udžbenik |
|
|
Adolescencija, Jelena Vranješević |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grafičke zamene-oslonci za izvođenje operacija |
|
|
Primer dobre upotrebe slike kao oslonca za mentalni proces u udžbeniku |
|
|
Primer slike u udžbeniku koja nije podrška za izvođenje mentalnih operacija |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kako raste pamet |
|
|
Olovka piše srcem |
|
|
Dečiji crteži - predškolski uzrast |
|
Linkovi |
Link ( Pavlov, Votson, Bandura, Skinner ) |
|
|
Afektivno vezivanje (Mary Ainsworth, Harlow, Bowlby)-link |
|
|
|
|
Detinjstvo i prava deteta-izborni modul |
|
|
|
Literatura |
|
|
Participacija učenika i autoritet nastavnika |
|
|
Participativna prava deteta i pojam razvojnih mogućnosti |
|
|
Razvojno psihološki aspekt konvencije o pravima deteta |
|
|
Razvojne kompetencije kao osnova prava deteta na participaciju |
|
|
Slika deteta u medijima Srbije |
|
|
Prava deteta u školi-osnova za intervju |
|
|
Kontinuitet i diskontinuitet u vaspitanju |
|
|
1. Detinjstvo i kultura |
|
|
2. Detinjstvo u savremenom svetu |
|
|
3a. Slika deteta u medijima-Berlin |
|
|
4. Konvencija o pravima deteta |
|
|
5. Prava deteta i obrazovanje |
|
|
6. Participacija |
|
|
|
|
Predškolska didaktika |
|
|
|
Ispitna pitanja |
|
|
Program |
|
|
|
|
Predškolska pedagogija PV |
|
|
|
Fizičko vaspitanje |
|
|
Fizičko vaspitanje predškolske dece I |
|
|
Fizičko vaspitanje predškolske dece II |
|
|
Fizički razvoj dece predškolskog uzrasta u predškolskim programima u Srbiji |
|
|
F. Frebel o predškolskom vaspitanju i obrazovanju |
|
|
Osnovne informacije o nastavnim aktivnostima |
|
|
Predškolska pedagogija kao naučna disciplina |
|
|
Osnovni pojmovi |
|
|
J.A. Komenski |
|
|
M. Montesori |
|
|
|
|
Metodika nastave prirode i društva |
|
|
|
Zadatak za praksu - Upitnik za analizu udžbenika (III godina Učitelj) |
|
|
Globalni i operativni plan-zadatak za praksu III godina |
|
|
Upitnik |
|
|
Opšti standardi postignuća-Priroda i društvo |
|
|
|
|
Materijali za evaluaciju časova |
Protokol za evaluaciju časa |
|
|
Primer popunjenog protokola |
|
|
Uputstvo za korišćenje protokola |
|
|
|
|
|
Uvodni deo časa-teorija |
|
|
Zadaci za praksu |
|
|
Priprema za čas heurističke nastave |
|
|
Sadržaji nastave PiD-sličnosti i razlike |
|
|
Heuristička nastava |
|
|
|
|
Osnove fizičkog i zdravstvenog vaspitanja |
Preporučena literatura |
|
|
Ispitna pitanja |
|
|
|
|
Izborni 6 - Osnove antropomotorike II |
Pitanja za kolokvijum |
|
|
|
|
Metodika nastave fizičkog vaspitanja |
Ispitna pitanja |
|
|
|
|
Metodika nastave matematike |
Aleksandra Mihajlović |
|
|
Nenad Vulović |
|
|
|
|
Srpski jezik |
Zadaci za vežbanje za studente na doškolovanju |
|
|
|
|
Metodika nastave engleskog jezika na ranom uzrastu |
Ispitna pitanja, pripremila Vera Savić |
|
|
|
|
Muzička kultura |
Ispitna pitanja-Vaspitač u domovima |
|
|
|
|
Interakcija i komunikacija u vaspitanju |
Interakcija u vaspitnom radu |
|
|
Ličnost deteta-faktor u kreiranju pedagoške interakcije |
|
|
Ličnost pedagoškog radnika |
|
|
Pervazivni poremećaji |
|
|
Položaji i uloge |
|
|
Razvojna odstupanja |
|
|
Interakcija-tekstovi za studente |
|
|
|
|
Govorne veštine i komunikacija |
Ispitna pitanja |
|
|
|
|
Osnove komunikologije |
Ispitna pitanja |
|
|
|
|
Filozofija sa etikom |
Literatura |
|
|
|
|
|
|
|
Vaspitanje za humane odnose među polovima
Izborni predmet 5 PV:DV |
Vaspitanje mladih za humane odnose među polovima, Doc. dr Margit Savović |
|
|
Priprema |
|
|
|
|
Tehnike učenja-master DV |
Tehnike učenja |
|
|
Vodič za učenje |
|
|
Ispitna pitanja |
|
|
Primer prikaza monografije |
|
|
|
|
Kurikulumi predškolskog vaspitanja - Master PV |
|
|
|
Osnovne informacije studentima 2018. |
|
|
KVP Japan |
|
|
KPV Socijalna dimenzija |
|
|
Polazišta i klasifikacija |
|
|
Kurikulumi predškolskog vaspitanja |
|
|
Ispitna pitanja |
|
|
|
|
|
|
|
Scenska umetnost |
Adrian Negru (odlomci) |
|
|
Spisak literature |
|
|
|
|
Metodika rada domskog vaspitača |
Ispitna pitanja |
|
|
Plan rada |
|
|
Prilog |
|
|
Zadaci za praksu |
|
|
|
|
Osnove domske pedagogije |
Program predmeta |
|
|
Ispitna pitanja |
|
|
Zadaci za praksu |
|
|
|
|
Pedagoška komunikologija |
Plan i program |
|
|
Ispitna pitanja |
|
|
|
|
Rad sa darovitim učenicima PPM |
Rad sa darovitim učenicima |
|
|
|
|
Osnove vizuelne umetnosti I |
Skripta (prvi deo) |
|
|
Skripta (drugi deo)
|
|
|
|
|
|
|
|