Позив за пријаву студената за стипендирану мобилност на Универзитету у Баји на Високој школи Етваш Јожеф (Мађарска)

На конкурс се могу пријавити студенти основних и/или мастер академских студија факултета Универзитета у Крагујевцу, у складу са понуђеним студијским програмима на Универзитету у Баји.

Потребна документа за пријаву:

1. Мотивационо писмо (на енглеском језику)
  2. Предлог уговора о учењу (молимо, преузмите форму)
  3. Листа положених испита и превод на енглески језик*
  4. Копија пасоша
  5. Уговор о стипендији (потписује се након одобрене стипендије)

Реализација мобилности предвиђена је за зимски семестар 2018/19. академске године и студенти се могу пријавити за размену у трајању од 1 семестра, односно 5 месеци.

Информације о стипендији и студијском боравку:

• Мобилност ће се реализовати у зимском семестру 2018/19. године
  • Месечна стипендија у износу од 800 евра (за покривање трошкова живота)
  • Покривени путни трошкови (до износа од 275 евра)
  • Могућност смештаја у студентском дому (трошкове смештаја студенти плаћају од своје стипендије)
  • Сви студенти на мобилности у обавези су да имају одговарајуће здравствено осигурање, али трошак тог осигурања није покривен стипендијом у оквиру програма Еразмус+, те је то обавеза студената.
  • Сви студенти на мобилности у обавези су да имају одобрену визу, али трошак визирања није покривен стипендијом у оквиру програма Еразмус+, те је то обавеза студената.

ВАЖНО: ЗАИНТЕРЕСОВАНИ СТУДЕНТИ МОГУ СЕ ПРИЈАВИТИ ДО 15.7.2018. ПРОФ. МАРИЈИ СТАНОЈЕВИЋ ВЕСЕЛИНОВИЋ majastanojevic2@gmail.com