Позив за пријаву студената за стипендирану мобилност на Универзитету Philipps-Universität Marburg, (Марбург, Немачка)

На конкурс се могу пријавити студенти основних и/или мастер академских студија факултета Универзитета у Крагујевцу, у складу са понуђеним студијским програмима на Универзитету у Марбургу.

Потребна документа за пријаву:

1. Пријавни формулар (молимо, преузмите форму)
  2. Мотивационо писмо (на енглеском језику)
  3. Предлог уговора о учењу (молимо, преузмите форму)
  4. Листа положених испита и превод на енглески језик*
  5. Потврда/сертификат о познавању енглеског или немачког језика (мин. Б1, препоручљиво Б2 ниво) **
  6. Копија пасоша

* У овој фази пријаве није потребан званичан превод докумената оверен од стране судског тумача.

** Уколико не поседујете званичан сертификат о познавању енглеског или немачког језика, потврду може издати и предметни наставник или школа страних језика. Молимо преузмите форму.

ВАЖНА НАПОМЕНА– овај конкурс се објављује условно, јер до момента објављивања истог, Универзитет у Марбургу није потврдио да ли и колико стипендија ће бити на располагању за следећу академску годину, али је свакако иницирао објављивање конкурса за студенте.

Рок за достављање пријавне документације15. јун 2018.

Академска понуда:

• Philipps-Universität Marburg – академска понуда доступна је овде.
  • Листа предмета који су у понуди на енглеском језику доступна је овде.
  • Заинтересовани студенти за размену у области права, медицине и фармације морају узети у обзир да се настава одвија примарно на немачком језику, те морају доставити доказ о одличном познавању немачког језика (Б2 ниво).

Напомене:

1. Реализација мобилности предвиђена је за зимски семестар 2018/19. академске године и студенти се могу пријавити за размену у трајању од 1 семестра, односно 5 месеци.
  2. Уговор о учењу (Learning Agreement) подразумева предмете (који се бирају из горе наведене академске понуде на енглеском или немачком језику) које студент жели да похађа током размене. Приликом одабира предмета потребно је да се студенти консултују са Еразмус+ координатором на свом факултету, а препорука је и да се консултују  и са предметним наставницима. У овој фази пријаве попунити само поља која су обележена (1. страна). За размену у трајању од једног семестра потребно је одабрати предете који збирно дају 30 ЕСПБ.

Овде можете видети контакт листу Еразмус+ координатора на факултетима Универзитета у Крагујевцу.

Уговор који се припрема у овој фази није нужно и коначна верзија уговора, јер ће Универзитет у Марбургу половином јуна ажурирати своју академску понуду, те може доћи до измена.

1. По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу врши техничку проверу достављене документације. Комисија за селекцију кандидата врши академску процену свих пријава у складу са Правилима и условима за селекцију студената, наставног и ненаставног особља Универзитета у Крагујевцу и доставља листу  номинованих студената Филип Универзитету Марбург.  Сви номиновани кандидати ће путем е-поште добити смернице и информације о даљем поступку пријаве (online систем) од стране контакт особе са Филип Универзитета Марбург.

Филип Универзитет Марбург одлучује о финалној селекцији кандидата сходно броју стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

На овом конкурсу предност ће имати студенти Факултета педагошких наука у Јагодини, који је и носилац
ове сарадње.

1. Информације о стипендији и студијском боравку:
  • Мобилност ће се реализовати у зимском семестру 2018/19. године
  • Месечна стипендија у износу од 800 евра (за покривање трошкова живота)
  • Покривени путни трошкови (до износа од 275 евра)
  • Могућност смештаја у студентском дому (трошкове смештаја студенти плаћају од своје стипендије)
  • Могућност похађања бесплатног курса немачког језика
  • Сви студенти на мобилности у обавези су да имају одговарајуће здравствено осигурање, али трошак тог осигурања није покривен стипендијом у оквиру програма Еразмус+, те је то обавеза студената.
  • Више информација о Филип Универзитету Марбург можете видети овде и овде.

ПРИЈАВА:

Заинтересовани студенти треба да се јаве најкасније до понедељка 11. јуна 2018. у 12.00 сати Доц. др Ивани Ћирковић Миладиновић на емаил ivanajag@yahoo.co.uk или на телефон 063/77 08 309.